RAM памет Adata AD4U266638G19-B RAM памет Adata AD4U266638G19-B RAM памет Adata AD4U266638G19-B
RAM памет Adata
Все още няма оценка за продукта.
Напиши ревю | Задай въпрос
Производител:
Adata
Модел:
Партиден номер:
AD4U266638G19-B
Продуктът не се предлага в момента
Попитайте за дата на доставка:
  • Описание
  • Ревюта
  • Въпроси и отговори
Adata AD4U266638G19-B
ADATA Premier DDR4 2666 unbuffered-DIMM memory is the latest upgrade solution that supports Intel's newest platforms for faster data transfer and enhanced power efficiency. Utilizing a 288-pin design, operating voltage has been reduced from 1.5V on DDR3 to 1.2V, which not only helps save power by 20%, but also boosts transfer bandwidth speed to 21.3GB/s. Every chip in ADATA memory modules meets strict JEDEC and RoHS standards, ensuring compatibility, stability, and environmentally friendly products.
Lightning speed PCIe Gen3x4
● Complies with JEDEC standards
● RoHS compliant
● Supports Intel Skylake-X and Kaby Lake-X CPU
Module Type U-DIMM
Form Factor standard 1.23" height
Memory Type DDR4
Standard JEDEC
Interface 288-pin
Density 4GB / 8GB / 16GB
Speed 2666MHz
Power supply VDD and VDDQ = 1.2V±0.06V
DRAM activation power supply VPP= 2.5V (+0.25V / -0.125V)
DRAM spec/VCC DDR4 STD 1.2V
Operating temperature 0°C to 85°C
Ако притежавате този продукт и имате впечатления за него, моля споделете ги!
Задайте своя въпрос относно DDR4 PC 8GB 2666MHz Adata