Комплект вентилатори BITFENIX SPECTRE ARGB SE KIT 3x120mm BFF-ADD-12025SW-3CP 3pin ARGB controller, Remote control 1200rpm White
Продуктов код: 72250
Комплект вентилатори BitFenix
Комплект вентилатори BitFenix
Все още няма оценка за продукта.
Напиши ревю | Задай въпрос
Производител:
Модел:
SPECTRE ARGB
Партиден номер:
BFF-ADD-12025SW-3CP
Гаранция:
24 месеца
Размер на вентилатора:
120 mm
Цена с включен ДДС:
/
53.14 лв.
Гаранционен срок 24 месеца
Гаранционните условия са определени от производителя
  • Въпроси и отговори
BitFenix SPECTRE ARGB
BITFENIX SP ARGB 12CM WHI/3PCS
Характеристики
  • Dimensions: 120 x 120 x 25mm
  • Bearing: Hydraulic Bearing
  • Size [mm]: 120MM
  • Rotational speed [RPM]: 1200 RPM ± 10%
  • Max. pressure (mm H2O): < 0.98mm H²O
  • Acoustical noise [dB (A)]: 24.4dB(A)
  • Maximum air flow [CFM]: 33.2 CFM ± 10%
  • Voltage: DC 12V (FAN) DC 5V (LED)
  • 3pin
  • imensions 120 x 120 x 25mm
    Fan Frame Hydraulic Frame with 9 Blades
    LED Color Inner
    RGB Chip Quantity 8pcs
    Bearing Type Hydraulic Bearing
    Fan Proflie Addressable RGB (ARGB-5V)
    Rating Voltage DC 12V (FAN) DC 5V (LED)
    Operating Voltage DC 6-13.2V
    Starting Voltage 6V
    Rated Current DC 12V
    Power Consumption Fan:2.4W LED:1.5W
    Fan Speed 1200 RPM ± 10%
    Air Flow(CFM) 33.2 CFM ± 10%
    Air Pressure(H²O) < 0.98mm H²O
    Noise dB(A) 24.4dB(A)
    Accessories ARGB controller x1
    Remote control x1
    Screws x12
    Spectre™ ARGB SE Kit-Black
    Part Numbers BFF-ADD-12025SK-3CP
    EAN 4712883217623
    UPC 886027157923
    Spectre™ ARGB SE Kit-White
    Part Numbers BFF-ADD-12025SW-3CP
    EAN 4712883217616
    UPC 886027157916
    BFF-ADD-12025SW-001
    TriBright™ LED Technology
    logo-4-rgb-001
    The Spectre™ SE ARGB and the controller was developed in close cooperation with ASUS, ASrock, Gigabyte and MSI, thus making it flawlessly sync their respective motherboard RGB control software. Being based on the same technology (+5V 3pin connector) as other BitFenix addressable RGB products, such as the cases ENSO and the Alchemy 3.0 Addressable RGB LED Strip, it perfectly matches each other while being controlled by the motherboard RGB software, but also makes it compatible to each of BitFenix’ RGB controller and accessories.
    spectre-argb-se-kit-controller-remote-01
    The new and improved controller included in the kit offers extensive customization options for RGB as well as multiple extensions of outputs to control up to 36W for all fan power sockets and 36 LEDs for each ARGB socket.
    spectre-argb-se-kit-controller-001
    Controller
    spectre-argb-se-kit-controller-002
    spectre-argb-se-kit-remote-01
    Remote
    spectre-argb-se-kit-remote-02
    Ако притежавате този продукт и имате впечатления за него, моля споделете ги!
    Задайте своя въпрос относно BITFENIX SPECTRE ARGB SE KIT 3x120mm BFF-ADD-12025SW-3CP 3pin ARGB