Охлаждане за компютри Cooler Master
Все още няма оценка за продукта.
Напиши ревю | Задай въпрос
Производител:
Cooler Master
Модел:
MasterLiquid Lite 120
Партиден номер:
MLW-D12M-A20PW-RM1
Гаранция:
24 месеца
Размер на вентилатора:
120 mm
Цена с включен ДДС:
/
74.28 лв.
Гаранционен срок 24 месеца
Гаранционните условия са определени от производителя
  • Въпроси и отговори
Cooler Master MasterLiquid Lite 120
Introducing the MasterLiquid Lite 120
With its kink-resistant tubing and matt-black styling, the MasterLiquid Lite 120 is a Cooler Master original design and attractive entry into liquid cooling. Reliability, performance and quiet operation are ensured by its unique Dual Dissipation Pump and 120mm Air Balance fan design. Whether you're building new or just upgrading, it's easy to install on the latest Intel or AMD systems and 120mm radiator fits almost all PC chassis.
Dual Dissipation Pump
Easy and Reliable
An easy install, reliable and low noise all-in-one liquid cooler for Intel and AMD systems.
Air Balance Fan Design
120mm Air Balance fan's silent driver IC smoothens fan operation, reducing fan clicks and vibrations.
Fits almost all cases
Fits almost all PC chassis with a 120mm fan mount near the CPU area.
Introducing the MasterLiquid 120
HIGH DENSITY SINE FIN DESIGN
120MM AIR BALANCE FAN DESIGN
WHITE LED LOGO
DUAL DISSIPATION PUMP
PRECISION MACHINED COPPER PLATE
Product Name MasterLiquid Lite 120
Model Number MLW-D12M-A20PW-R1
CPU Socket Intel® LGA 2066 / 2011-v3 / 2011 / 1366 / 1151 / 1150 / 1156 / 1155 / 775 socket
AMD® AM4 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 / FM2+ / FM2 / FM1 socket
Main System Dimensions 62 x 62 x 36.4 mm (2.4 x 2.4 x 1.4")
Power Connector 4-Pin
Waterblock Dimensions 80.3 x 76 x 42.2mm (3.2 x 3.0 x 1.7")
Pump MTTF 70,000 hours
Noise Level < 8 dBA
Connector 3-Pin
Rated Voltage 12 VDC
Load Current 0.3 A
Power Consumption 3.96 W
Radiator Dimensions 157 x 119.6 x 27mm (6.2 x 4.7 x 1.1")
Material Aluminum
Fan Dimension 120 x 120 x 25 mm (4.7 x 4.7 x 1")
Speed 650 ~ 2000 RPM (PWM) ± 10%
Air Flow 66.7 CFM ± 10%
Air Pressure 2.34 mmH2O ± 10%
MTTF 160,000 hours
Noise Level 6-30 dBA
Connector 4-Pin (PWM)
Rated Voltage 12 VDC