Комплект вентилатори BITFENIX SPECTRE ARGB SE KIT 3x120mm BFF-ADD-12025SK-3CP 3pin ARGB controller, Remote control 1200rpm Black
Продуктов код: 62125
Комплект вентилатори BitFenix
Комплект вентилатори BitFenix
Все още няма оценка за продукта.
Напиши ревю | Задай въпрос
Производител:
Модел:
SPECTRE SE
Партиден номер:
BFF-ADD-12025SK-3CP
Гаранция:
24 месеца
Размер на вентилатора:
120 mm
Цена с включен ДДС:
/
50.13 лв.
Гаранционен срок 24 месеца
Гаранционните условия са определени от производителя
  • Въпроси и отговори
BitFenix SPECTRE SE
 BITFENIX SP ARGB 12CM BLK/3PCS
 3pin
Spectre™ ARGB SE Kit
Dimensions 120 x 120 x 25mm
Fan Frame Hydraulic Frame with 9 Blades
LED Color Inner
RGB Chip Quantity 8pcs
Bearing Type Hydraulic Bearing
Fan Proflie Addressable RGB (ARGB-5V)
Rating Voltage DC 12V (FAN) DC 5V (LED)
Operating Voltage DC 6-13.2V
Starting Voltage 6V
Rated Current DC 12V
Power Consumption Fan:2.4W LED:1.5W
Fan Speed 1200 RPM ± 10%
Air Flow(CFM) 33.2 CFM ± 10%
Air Pressure(H²O) < 0.98mm H²O
Noise dB(A) 24.4dB(A)
Accessories ARGB controller x1
Remote control x1
Screws x12
 3pin
Spectre™ ARGB SE Kit-Black
Part Numbers BFF-ADD-12025SK-3CP
EAN 4712883217623
UPC 886027157923
Spectre™ ARGB SE Kit-White
Part Numbers BFF-ADD-12025SW-3CP
EAN 4712883217616
UPC 886027157916
BFF-ADD-12025SW-001
TriBright™ LED Technology
logo-4-rgb-001
The Spectre™ SE ARGB and the controller was developed in close cooperation with ASUS, ASrock, Gigabyte and MSI, thus making it flawlessly sync their respective motherboard RGB control software. Being based on the same technology (+5V 3pin connector) as other BitFenix addressable RGB products, such as the cases ENSO and the Alchemy 3.0 Addressable RGB LED Strip, it perfectly matches each other while being controlled by the motherboard RGB software, but also makes it compatible to each of BitFenix’ RGB controller and accessories.
spectre-argb-se-kit-controller-remote-01
The new and improved controller included in the kit offers extensive customization options for RGB as well as multiple extensions of outputs to control up to 36W for all fan power sockets and 36 LEDs for each ARGB socket.
spectre-argb-se-kit-controller-001
Controller
spectre-argb-se-kit-controller-002
spectre-argb-se-kit-remote-01
Remote
spectre-argb-se-kit-remote-02
Sickled Fan Blade Design
Ако притежавате този продукт и имате впечатления за него, моля споделете ги!
Задайте своя въпрос относно BITFENIX SPECTRE ARGB SE KIT 3x120mm BFF-ADD-12025SK-3CP 3pin ARGB