Захранващ блок Fractal Design
Все още няма оценка за продукта.
Напиши ревю | Задай въпрос
Производител:
Fractal Design
Модел:
Партиден номер:
FD-P-IA2G-750-EU
Продуктът не се предлага в момента
Попитайте за дата на доставка:
  • Описание
  • Ревюта
  • Въпроси и отговори
Fractal Design FD-P-IA2G-750-EU
Specifications
  • 80PLUS® certification
    Gold
  • Modular cables
    Fully modular
  • Fan type
    140 mm LLS bearing Fractal Design Dynamic series fan
  • Maximum operating temperature (full load)
    40°C, 50°C at 80% load
  • Semi-passive operation
    No
  • Capacitors
  • Life expectancy
    100,000 hours
  • PSU specification compliance
    ATX12V 2.52; EPS12V 2.92
  • PSU color
    Black
  • Cable type
    Modular 24-pin cable: Black wires in braided sleeve, Other modular cables: Flat black wires
  • Input voltage
    100-240V AC
  • Input frequency
    50-60 Hz
  • Input current
    10A/5A
  • Protection features
  • Standby efficiency
    ErP 2013 (<0.45W @ 230 VAC, 45mA load on +5Vsb)
  • Sleep state compliance
    C6/C7 compatible
  • Approvals & certifications
    CE, FCC, KCC, TUV, cTUVus, EAC, RCM, CCC, BSMI, CB, RoHS, WEEE
  • Warranty
    7 years
Connectors
  • ATX 24-pin
    1
  • EPS/ATX12V
    2
  • PCIe
    4
  • SATA
    8
  • Peripheral
    3
Cable Configuration (length in mm between connectors)
  • ATX 24-pin
    500
  • ATX 12V 4+4 pin
    600
  • EPS12V 8-pin
    600
  • PCIe 6+2 pin
  • SATA
  • Peripheral
DC Output
  • 3.3V
    22A
  • 5V
    22A
  • 3.3V and 5V combined
    120W
  • 12V
    62.5A
  • -12V
    0.3A
  • +5Vsb
    3A
  • Total Power
    750W
Ако притежавате този продукт и имате впечатления за него, моля споделете ги!
Задайте своя въпрос относно Fractal Design ION GOLD 750W ATX