UPS Socomec Netys PR MT NPR-1000-MT, 1000VA/700W
Производител:
Socomec
Модел:
Партиден номер:
Продуктът не се предлага в момента
Попитайте за дата на доставка:
  • Описание
  • Ревюта
  • Въпроси и отговори
1000VA 230VAC LCD & USB
Connections
1. USB serial port
2. NTP data line suppressor
3. UPS output sockets
4. Input socket and fuse
5. Fan / air vents
Control panel
1. On / Off
2. Load present
3. Load level (5 steps)
4. General Alarm
5. Battery fault / Replace the battery
6. Overload
7. Battery capacity
8. Normal mode / Battery mode (flashing)
9. Automatic Voltage / Regulation active
Technical data
Sn 1000 VA 1500 VA 2000 VA
Pn 700 W 1050 W 1400 W
Input / output 1/1
Input
Rated voltage 230 V
Voltage tolerances 170 V - 280 V
Rated frequency 50 / 60 Hz with automatic selection
Mains connection IEC320 socket
Output
Automatic Voltage Regulation (AVR)
Rated voltage 230 V ±10%
Rated frequency 50/60 Hz ±1%
Wave form Sine wave
Protection Overload, significant discharge and short circuit
Sockets 4 x IEC 320 (C13) (1) 6 x IEC 320 (C13)
Batteries
Type Sealed lead-acid maintenance free - expected life 3/5 years
Back-up time (1) 45 min 55 min 60 min
Communication
Interface USB
Local communication software Local View
Telephone protection NTP data line suppressor
UPS Cabinet
Dimensions (W x D x H) [mm] 145 x 345 x 165 mm 145 x 390 x 205 mm
Weight 9.2 kg 12.3 kg 13.2 kg
Standards
Safety EN 62040-1, AS 62040-1
EMC EN 62040-2, AS 62040-2
Product declaration CE, C-Tick (N876)
 (1) PC + 17” LCD monitor.