Кутия за диск Transcend SSD/HDD Upgrade Kit TS0GSJ25CK3, 2.5" SATA to USB3.0
Продуктов код: 19517
Кутия за диск Transcend
Кутия за диск Transcend
Все още няма оценка за продукта.
Напиши ревю | Задай въпрос
Производител:
Модел:
SSD/HDD Upgrade Kit
Партиден номер:
TS0GSJ25CK3
Гаранция:
24 месеца
Тип:
Кутия
Диск- размер:
2.5"
Цена с включен ДДС:
/
34.99 лв.
Гаранционен срок 24 месеца
Гаранционните условия са определени от производителя
ДОБАВИ В КОЛИЧКАТА
  • Описание
  • Видео (1)
  • Ревюта
  • Въпроси и отговори
Transcend SSD/HDD Upgrade Kit
SSD/HDD Upgrade Kit
One kit for all
Transcend's SSD/HDD Upgrade Kit includes a 2.5-inch enclosure with an outer rubber case, an inner rubber shock absorber, a SATA adapter, a USB cable, a 7mm to 9.5mm spacer, a PH1 screwdriver, and three M2 mounting screws.
Shock absorbing rubber for rugged protection
Included in the kit is an outer rubber case and an inner rubber shock absorber for optimum protection against shock and vibration. If your original hard drive is only 7mm in height, a spacer is included to increase the thickness by 2.5mm, allowing your drive to perfectly fit inside the inner rubber shock absorber.
One touch for easy backup
*Note: Transcend Elite software is required to use this feature.
Specifications
Dimensions 129.5mm x 80.8mm x 18.8mm (5.10" x 3.18" x 0.74")
Weight 108 g (3.8 oz)
SATA Interface SATA III 6Gb/s
Connector Interface USB 3.0 / USB 2.0
Operating Voltage DC 5V
Operating Temperature 0°C (32°F) to 70°C (158°F)
Certificates CE, FCC, BSMI
Warranty Two-year Limited Warranty
Please access here for more information about Transcend Warranty Policy.
*Note The enclosure is suitable for 2.5 inch HDD or SSD up to 9.5 mm in height.
Package Contents StoreJet 25CK3 enclosure, USB cable, 7mm to 9.5mm spacer, PH1 screwdriver, M2 mounting screws
Ако притежавате този продукт и имате впечатления за него, моля споделете ги!