Аналогова камера Dahua HAC-HFW1200T-A-0280B-S4
Продуктов код: 60543
Модел:
HAC-HFW1200T-A-0280B-S4
Партиден номер:
HAC-HFW1200T-A-0280B-S4
Резолюция на камерата:
2 MP
  • Въпроси и отговори
Dahua HAC-HFW1200T-A-0280B-S4
Technical information
  • General
  • Case Type:
    Bullet
  • Image Sensor:
    1/2.7” 2 Megapixel Progressive CMOS
  • Effective Pixels:
    2MP
  • Resolution:
    1080P (1920×1080)
  • Scanning System:
    Progressive
  • Electronic Shutter Speed:
    PAL: 1/25~1/100000s NTSC: 1/30~1/100000s
  • Minimum Illumination:
    0.02Lux/F1.85, 30IRE, 0Lux IR on
  • Day/Night:
    Auto (ICR) / Manual
  • IR Distance:
    30 m
  • IR On/Off Control:
    Auto / Manual
  • IR LEDs:
    1
  • Camera
  • IRE:
    30, 0Lux IR on
  • S/N Ratio:
    > 65dB
  • Pan/Tilt/Rotation:
    0°-360°(pan.); 0°-90°(tilt); 0°-360° (rotation)
  • Lens
  • Lens type:
    Fixed
  • Focal Length:
    2.8 mm
  • Mount Type:
    Board-in
  • Max Aperture:
    F1.85
  • Angle of View:
    103° (H), 59° (V)
  • Iris Type:
    Fixed aperture
  • Focus Control:
    No
  • Close Focus Distance:
    0.5 m
  • Video
  • Frame Rate:
    25/30fps@1080P, 25/30/50/60fps@720P
  • OSD Menu:
    Multi-language
  • BLC:
    BLC / HLC / DWDR
  • WDR:
    DWDR
  • White Balance:
    Auto / Manual
  • Gain Control:
    AGC
  • Noise Reduction:
    2D
  • Certification
  • Certifications:
  • Port
  • Video Port:
    1-channel BNC high definition video output / CVBS video output (Can switch)
  • Built-in Microphone:
    Yes
  • Power
  • Power Supply:
    POC/12V DC ±30%
  • Power Consumption:
    Max 3.6W (12V DC, IR on)
  • Environment
  • Operating Temperature:
    - 40°C to + 60°C
  • Operating RH:
    < 95% RH
  • Storage Temperature:
    - 40°C to + 60°C
  • Protection Grade:
    IP67
  • Construction
  • Casing:
    Aluminium
  • Dimensions:
    176 mm × 72.4 mm × 72.5 mm